Öğrenciler ve Yeni Mezunlar için Uzaktan Çalışmaya Giriş [Sunum+Video]

|

Cagri Sarigoz

Sinan Küfeoğlu‘nun “Emerging Technologies and Value Creation in Smart Cities” dersinde düzenlediği seminerde, İTÜ ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine uzaktan çalışmayı (remote working) tanıtan ve nasıl uzaktan çalışma imkanı edinebileceklerini anlatan bir sunum yaptım.

Sunumdan diğer üniversite öğrencisi ve yeni mezun arkadaşların da faydalanabilmesi için seminerin video kaydını ve sunum içeriğini paylaşmak istedim.

Sinan hocama ve öğrencilerine bu keyifli ve verimli seminer için tekrardan teşekkür ederim :)

Öğrenciler ve Yeni Mezunlar için Uzaktan Çalışmaya Giriş seminer kaydı
Öğrenciler ve Yeni Mezunlar için Uzaktan Çalışmaya Giriş sunumu

3 thoughts on “Öğrenciler ve Yeni Mezunlar için Uzaktan Çalışmaya Giriş [Sunum+Video]”

 1. Baya verimli bir içerik olmuş. Verdiğiniz bilgiler gerçekten değerli. Thx.

  Reply
 2. İyi günler Çağrı bey, paylaştığınız bilgiler için teşekküler. Yurt dışına uzaktan çalışmak için bir iş bulduğumuzda Türkiye de nasıl ödeme alınıyor, vergi nasıl ödüyoruz ve benzeri konular hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Vaktiniz için teşekkürler

  Reply
  • Merhaba, bunun farklı yolları mevcut. Genelde yurt dışındaki firmaya sözleşmeli (contractor) olarak çalışıp, Türkiye’de şahıs şirketi kurarak fatura kesiliyor. Ben de böyle yapıyorum.
   Yazılım, tasarım gibi alanlarda yurt dışına hizmet ihracatı yapanlar için %50 gelir vergisi indirimi avantajı da bulunuyor, bu yüzden genelde bu yolu seçiyor yurt dışına çalışanlar.

   Reply

Leave a Reply