#22 Şahin Seçil ile Heybooster’ın Hikayesi – Ara Sıcak #1

|

Cagri Sarigoz

Journey to Scale with Cagri Sarigoz
Journey to Scale with Cagri Sarigoz
#22 Şahin Seçil ile Heybooster'ın Hikayesi - Ara Sıcak #1
Loading
/

Heybooster’ın Product Hunt lansmanından 3 gün sonra Şahin Seçil ile hızlıca bir bölüm çektik. Özellikle hizmet üretmekten ürün üretmeye geçmeyi düşünenler için faydalı olacağını düşünüyorum. Keyifli seyirler / dinlemeler :)

Video olarak altyazılarıyla birlikte izleyin
Podcast olarak dinleyin

🎧  Podcast bölümünü diğer platformlarda dinleyin:

Bölümden Kişiler & Linkler

Bölünün Tam Metni

Bu metin Google Speech-to-Text API kullanarak üretilmiştir, metinde hatalar olabilir.

[0:00] Çağrı Sarıgöz Podcast’e hoşgeldiniz bu sefer yeni bir formatta karşınızdayım.
Normalde hep böyle uzun uzun konupumu tamamen tanıma üzerine nerede okudu ne yaptı ne etti İşte nerelerde çalıştı gibi en son işi üzerine daha çok odaklanarak uzun bölümler
daha kısa ve odaklı bir bölüm Çekme hedefliyoruz o yüzden bunlar kısa kısa gibi bir isim vermeyi düşünüyorum ara bölüm olarak.
Konuğum Şahin Secil, Şahin hoşgeldin, hoşbulduk Çağrı.
Şahin’i bir çoğunuz biliyordur kendisi daha önceden büyük kurumsal.
Digital Marketing danışmanlık firmalarının çalışmıştı Daha sonra kendi.
Eşiyle birlikte yanlış değilsem kendi ajanslarını kurdular boostroas adında ve aynı zamanda bu uzaktan çalışan Hani felsefesine edilmiş bir ekip
İstanbul’da Dağı Türkiye’nin başka yerlerinde yurt dışına da yanlış insan ekip arkadaşları var.
Bu Ajans işleri güzel yürürken büyük markalara diken güzel işte başarı hikayeleri çıkmaya başlamışken
böyle yani ufak ufak Twitter’dan görüyorduk Şahinler bir şeyler üzerine uğraşıyorlar hani böyle bir ürün yapacaklar falan gibi.
En son İşte birkaç gün önce olacak Hatta ürünü tamamlayıp.

[1:30] Hani bu hikayeyi konuşmak üzere Aslında Şahin’i davet ettim Şahin istersen
bir şeyden aypos bekleyin SeniProspect en kısa geçiş ve oradan Hey bu sıra doğru yani.
Bursaspor devam ediyor da orada bir ürün yapma hikayenizi özetleyebilir misin Tabii ki öncelikle teşekkür ederim davetin için de
Aslı tarafta böyle hikaye Baktığı zaman Hep bir sonraki adım ne onu tahmin edip biraz da ihtiyaçlar doğrultusunda oraya doğru Öyle evrimleşen bir sürecin içerisinde ilk grup anda eşyam tarafında.
Orada geliştirirken kendime sonrasında Eşyan tarafındaki o marketin çalışmaları arkasına.
Analiz Reis aç koymadan Çok yeterli olmuyor düşüncesi ile akros bekle geçtim iPhone spektroda takibini kurdum sonra data ikide bir noktada yeterli olmamaya başladı Çünkü insan yapıyorsun ekşi.
Alman lazım bu noktada bir buçuk yıl kadar Finlandiyalı bir şirket olan promoto dönüşüm oranı optimizasyona derken Artık yavaş yavaş.

[2:39] Içimdeki girişimcilik ruhu ile beraber kendi buz oluşturduk busra asla bu sırasında bir danışmanlık şirketi firmaların ağırlıklı olarak e-ticaret şirketleri datalarını analizi
odun elde ettiğimiz verilerle onların operasyonel süreçlerin katkı sağlıklı bulunuyor bazen doğrudan operasyona dahil olurken Bazen sadece danışmanlık seviyesinde oldu
ama hep mutlu ise bambaşka bir sürü Hatta benim yaptığım işi Daha doğrusu beni işsiz bırakacağını hayal ettim
Çünkü ben detaylı uğraşıyorum yaptım Hiç gidip e-ticaret tarafındaki akşam alınabilecek noktaları bul.
Düşündüğümüz zaman Aslında bunu çok rahat da bir meşinden örnek yapabilir Daha dur ben yapabiliyorsan herhangi bir makine Bunu daha kolay yapabilir diyerek Yaklaşık 2 yıldır.
1 yıllık bir süreci sonrasında
kendimize okyanusa attık dünyada tek değiliz Bunu da en çok fazla Start Up var bazılarınız tak tak bile diyemeyeceğim mesafeye Source da bu tarafa
Aslında oynuyor Onların da doktor ama şimdi bir çözümleri var ama en gittiğimiz nokta burası artık ileride 1.6 eşit olarak Şahin’e çok yağıyor.
Zaten arka tarafta bütün doktorlarımız açık ağırlıklı olarak Google’ın Elinde var O zaman burada tekim işte buradan anlamlı bir şeyler çıkartacağı doğru.

[3:58] Anladım süper Biz seninle daha önce hem tanışma Hem de böyle neler yaptığımızı konuşma için bir yine böyle bir durum görüşmesi yaptığımızda
Sen şeyden basmışsın daha farklı bir ürün geliştirilen bahsetmişti işte böyle Sadece Google’a Netsis değil tüm verilerini sil süpür Matrix.
Eee çayla toplayıp oradan.
Insan çıkarmaya yönelik bir ürün yapıyordum sanırım Hani oradan buraya nasıl devrildi ve alttan Onun bir tercih yapmışsınız ben de sahip olduğumu hatırlıyorum hani orada nasıl bir süreç oldu.

[4:37] Güzel güzel şunu gördük Bu zamana kadar hep okudum izlediğim gördü ama yapmayın dedi gidiyoruz Gerçekten de öyle oluyormuş bir şey sen denemeden geçme
ne kadar böyle işin içerisinde olursan ol.
Bizim tarafta bir fikrimiz vardı bu fikri com elde etmemize onaylamanız gerekiyordu çıkardık çıkardığımız eve bile bunu kullanımı Al işte ilk
erkek Yayınları terk edecekmiş dedi çünkü burada önemli bir problemi Aslında markalar hedeflerin takip edilmemesi olduğunu düşünüyor son ürünü geliştirdik yaptı
evi başarılı oldu MP başarılı olunca 2 yazınca aldı
kendi içimizde kutlamaya başladık tekrardan Kullanıma açtı ve kullanımı açtıktan sonra gördük ki insanlar mutluluk kullanma.
Neden kullanmıyor diye bu sefer birebir görüşmeler yapmaya başladı ve görüşmeler yapınca özellikle ocağını demolar da
günlük kullanmanın ve 20 dakikalık takla arasındaki zor bir süreçten geçtiğini görmek.
Yani bizim hakkımıza görüşme yaptığımız kişi kullanıyor Tamam geçerli benim diyor ama o süreç bu kadar zor geliyor ki ona Ve çoğu zamanda ve takip edeceğini de binme.
Ederken dedikodu bir hata var Bir şeyleri yanlış yapıyor.

[5:57] Bu nasıl değiştirebiliriz bir ürünün bütün özelliklerini attık Sonra dedi ki biz keyif çay takip etmeyin biz biraz daha İnşaat tarafından öneri ve iş bizde bir input vermeden de biz onları biraz pusula.
Her şey değişti o sırada isimde değişti isminin değişmesi O bir türlü tehlikeye içimize sinmiyor zaten
oturaklı güzelsin geldi şimdi gelince işin de değişti Gibi Gibi Bu şekilde devam ediyor ama düşük çok zor bir karar o zamana kadar toplamışsın.
Evet arkadaşlar bu kutladıklarını bir durduralım
bunu deneyelim
burada kaldı çıkmamız da hasta oldu öncesi de hep böyle bir gene Tedirgin bir bekleyiş sürece acaba anlaşılacak mı acaba kullanılacak mı.

[6:47] Etrafımızdaki lr yaydık Bir deneyelim bakalım bu sefer olmuşum diye güzel tepkiler alınca dedik burada kantar çıkalım gene güzel tepkiler aldı.
Sonra işin en böyle can alıcı ve bize resmini gördüm şimdi bile karnını fark var mıdır acaba yabancılar görüp tepki verecek miydi onlara da ulaşır Onların da tek düşüne alınca
bazen olumlu bazen olumsuz olumsuz tepki almak da çok güzel bu arada gerçekten geri bildirim kadar değerli bir şey yok çünkü bir insan geri bildirim veriyorsa size ürün ev ya da Fikret değer verdiği için veriyordur ve bir adamı görmek istiyorum.
Onlar da alınca tamam dedik fikrin ilk kısmı
Ama şöyle bir anda kapımız var mesela bir sonraki adımda biz hiç kimseden bir fiyat talep etmez bir ücret talep etmiyoruz.
Şimdi müstakil satılık onu çözmemiz gerekiyor Nasıl kullanılır da 9 dolar alabiliriz ya da 99 dolar alabiliriz gibi gibi Daha önümüzde çok uzun çözeceğiniz bir sürü düğün var.

[7:45] Benimle sırlarına sınavlarda hani gelir modeli Hani fiyatlandırmayı nasıl düşünüyorsun diye zaten şu an üzerine düşününüz
Bunlardan hangisi Aslında bir çok düşünüyor yaklaşık 6 aydır kodluyoruz bu altı en son 2 ayda Business takım düşür geçiyor düşünüp düşünüp düşünüp eczaneler yaptık çok böyle karışık hesaplamalar yaptık Hatta bir Almanya sürecimiz oldu Tek derse başvurdu
her şeyi düşündük ama Gerçekte kim Hayatım düşündüğünde bir gitmediğini
görüyorsun burada Serkan’ın kurucusu Yakup abi sağ olsun Biz çok destekliyor ve
yol gösteriyor gerçekten önümüzü aydınlatıyor onun bana ilk günden Söyle bir şey vardır hiçbir şeye odaklanmak.

[8:32] Odaklanma gereken ürünü çıkartmak olsun da ben ne zaman onu çıkartmak dışında bir şeyle uğraşsan
bana sen bak yanlış yapıyorsun bunlarla gelme bana niye yönlendirdi ve gerçekten yanlış yaptığımı gördüm bizim o tarafta düşününüz planladığımız bütün finansal
süreçten hepsini çöpe al belki gerçekleşecek ama bilmiyoruz ki yani İlk 1 dolarını almamışım bidonları almazken milyon dolarlık hesaplamaları nasıl.
Yapacağım yapmak zorundayım bir yandan yatırım almak için o zaman bir adım geri gidip Attack 3 adım geri gidip şey sormuyor ya gerçekten yatırım mi almalıyım yoksa ürünü mü.
Bacım fikrimi doğrulamalı bir fikir doğrulama aşamasında Eğer fikir gerçekten insanlar para ödeyebilecek seviye gelirse.
Oraya bir kahve ısmarla butonu koyarız oradan günlük önce günlük aldıklarımız da Efe daha gelir Sonra yavaş yavaş yukarı doğru çıkar 21
kendisini göstermeye başladı Hatta Yatırım için de belki benzer şey söyleyeyim değil yani.
Kullanıcı bilgisini kazağını zaman otur ekşili kazanı zaman yatırımcının ilgi kazanmaya başlıyorsun Yani hani başta.
Ölü müşteri yokken.

[9:48] Yatırım almakla müşteri oluştuğu bir şeyler oluyor işte ufak tefek paralar kazanıyor iken yatırım aramak
çok daha farklı bir kendini ispatlamış bir ihtiyacı karşıladığını göstermiş oluyorsun
Sen bunlarla uğraşıyorsun ya Böyle ufak ufak ben bu yüzden diyorsun tık tık tık tık Çak Bir tane haber geliyor senin rakibin 13 milyon euro Yatırım olmuş bakıyorsun bakıyorsun kimdir.
Ama 13’ünü yatırım almış yapacağım dedi şey senin yaptığın iş o zaman diyorsun ki acaba yapar mı.
Yeni bir gün yapar bugünü kimya mı yarın öbür gün yaparsan Ekim’de olacak ya da dönüp başka bir eksiğim ne bakıyorsun Normalde içtenlikle içinde olmayan bir söylemi bir anda Çat değiştirme.

[10:35] Tesadüf o ki sen de o gün bir şey duyuyor musun.
Ya da ondan bir hafta önce acaba benden dolayı mı değiştirdi takip ediyoruz takip ediyoruz.
Kendinde olmasa bile paranoya düşüyorsun Hani takip ediliyoruz ve bu adamların ekimi var parası var Ben daha Start yapım Bu duygu içerisindeyken yatırım aramamak
çok zor kendini tutmak çok zor hep böyle bir şeyler kaçıyorsun hepsi var ama
ben şunu En azından yavaş yavaş yanmaya başladı Şahin bu önümdeki 10 yıllık 15 yıllık bir oyun alanı hali Bugün seni yenecekler önümüzdeki sene geçecekler 3 yıl sonra evet ama ben
artık sen bir seviyeye gelmiş olacak Bunu gülücük olarak kabul etmek işin en zor kısmı.

[11:20] Anladım Evet doğru haklısın özellikle mesaj yıllardır yaptığı işin karşında direkt parasını alan
alanlarda çalıştığı için yani dışı danışmanlık olsun diğer firmalar olsun hepsinin işte belli proje vardır proje teslim edersin paranı alırsın burada öyle bir dünya yok ama yani burada teslim edin.
Beş kuruş kazanamayabilir ama sonra istediğin gibi 5 yılda bir anda anneye Milyonlar kazanabilirsin biraz daha işte sabır ve sürekli veri iterasyon.

[11:49] Yapma işte bazen zaten Şubat’ta yapmışsınız daha ürün Beta halindeyken Şuhut yapıp başka bir ürüne yönelmesini
şimdi ben soruyorum bazen böyle konuştuğum insanlara ben ne zaman bırakmalıyım diye hatta bu sorunun cevabını arıyorum ne zaman bırakmalıyım bunu bir noktası bir her şeyi formüle edilmiş bir dünyada Bunu da 1 olması lazım
görüyorsun da bir his taşının demedi Şahin bu bu olursa bırakmaz tam tersine Ayşem gelmeyeceksin ki bu sürekli devam edecektir başarılar şirketleri bakış bir bardağa.
Ergen bir daha iyi belli bir süre Dilek dahil hikayesi var böyle gidiyor patlıyor patlıyor Ben bütün hep böyle
3 yıl Bir bocalama bir çözmemiz bir yerde okumuştum şey diyor Böyle ne yaptın anlamakla geçiyor
o serüven içerisinde
insan bu seviyedeyken çıkıp yatırım aradığını düşün dikkat dağıtıcı bir şey.

[12:59] Daha da böyle Bangır Bangır batmışsa şey de düşünüyorum yatırımcı gözünde düşünelim öğreniyoruz ama yatırımcı
yılda 25 yatırım yapacağım şimdi çok iyi biliyor Yani senden 0 noktasındayken
senin daha bu işi çöz mediğini daha vaktim ne olduğunu daha yaşayacağın serüveni çok iyi bildiği için de sana uzak duruyor
bir şey gerek yok bugün iste yola çıkmak lazım Türkiye şartlarında çok zor parasız bir şekilde bunu devam ettirebiliyor
Olmak ya da bu duygu ile devam edecek olmak ama.

[13:34] Yani yapacak bir şey yok Maliyetten başlayınca hemen aklıma şey geldi mesaj sizin ekip heybooster.
Işte hayata geçen ekip sadece Yusuf üzerine mi çalışıyor yoksa bu süre asla Hani ortak çalışanlar var mı Onu nasıl düzenlediğiniz
söyle iki tane de oturmuş Furkan komple mi yazıyor lan bu.

[13:59] Nasılsınız sağlamak için de biz Ekip içerisinde da takımı olarak belli projeleri almaya devam ediyoruz yani ben tamamını veremiyorum maalesef
Haftanın 3 günü bir fil markalarda çalışır
onların arasındaki projelerin çözüyorum aynı zamanda ürün içinde tutuyor sigortayı problemler S7 bırakacağımız da o.
Geri kalan 2 gün hayırlısıyla geçiyor demek isterim O da öyle olmuyor arka tarafta bir dönmesi gereken Ajans Dünyası var
Ajans m2pk geri kalan bütün bu vaktin üzerine koyduğunuz gece 1’e 2’ye kadar giden süreç ev ve hafta sonları durumda Yani devam ediyor işte bulup Racing 2 arkadaş
vaktimizin geri kalan hayatımızın geri kalan kısmını buraya
koyduk heyecanla yaptığımız için de çok Sürdürülebilir gidiyor Hala böyle aynı heyecanla gece gündüz devam ediyor Ajans tarafı bu oyunun neresinde
Ajans Arka taraftaki gizli gizli Kahramanlar birinden destek alabiliyor olmak
çok güzel bir şey yani Mesela ben iyi miyim marketin tarafındaki kurgularla girişi patladığı zaman
Ben üstlenmek zorunda değilim normal Star tablosu Ben isteyeceğim ama ekibi yazıyorum arkadaşlar Böyle bir şey var
boşsa o anda kendisi el atıyor Tamam diyor ben bunu denerim diyor ve o şekilde bize arkadan bir gizli bir güç konumunda götürüyor.

[15:26] Anladım Yani iki taraflı bir O zaman alışveriş var gibi yani birbirine destek olma.
Novar şöyle olması lazımdı aslında
eboostr indus danışmanlık alıp aralarında faturalı açmaları gerekiyordu Adam mısın ödemesi lazım da yapıştır ödeniyor bağımsız olacaktı başımıza biraz daha zor
Aslında tamamen bağımsız olması gerekiyor Yani bu ileride yatırımcıya da anlatacaksın hikayede bağımsız olarak.
Aynı zamanda içten de bu projenin başarılı olabilmesi için bağımsız full boşa dedi k12.
Lazım ama yani şey değil o kadar rahat ekonomisi olan bir şey değildi o yüzden mecbur bir devam etmek durumunda.

[16:10] Aynen ya Şu an 1,5 mesai falan yapıyor gibisin yani.
Bak benim hayatım söyle geçti Çok çalışıyorum Ekstra ne kadar güzelmiş dedim burada Yani yanlış anlaşılmasın iPhone sürekli mesaj insancıl olduğu için
güzel geldi bana güzeldi.
Güzel işler yaptık başardık derken karavan macerası oradayken bir cümle kurdum hatırlıyorum ya ben haftada 25 saat çalışmak zorunda mı
kanser gibi açmış Yok ya tam bir mesaj hakkı ile 25 saat çay kahve hiçbir şey yok Gülo bu halde karşılığının 30 saattir Ama böyle kendini şey gibi düşünüyordum az çalışıp verimli çalışmalıyım.
Ve bunu çok içten içe inanıyordu dur bu 40 saat oldu ya ben çok çalışıyorum demeye başladım 60 saate çıktı.

[17:02] Ya bir şeyler ters mi gidiyor Gerçi net 60 saat mi Bunu ne tatlısı.
Abi son dönemlerde net 80 saatte falan gidiyorum böyle vücudu alışıyor her şeyini bunu alışıyorsun ve bu sana da normal gelmeye başlıyor buradaki şunu gördüm.
Az çalışıp verimli çalışayım kısmı.

[17:25] Bilmiyorum ama benim üzerimde yalan söyle Yalan abi start-up Varsa ya da bir şey için savaşıyor sa Abi çok çalışıp birimi çalışmalısın başka bir alternatif yok
o dedim belki böyle freelancer ya da çok Uzmanlar uzmanlaştığı alanda ve Danışmanlık filan gibi.
Onlar da olabilir gibi ya hani bir gün gelecek ben de onu Kararını vereceğim ben çay Seçil Bundan sonra artık danışmanlık yapmak istiyorum bundan sonra hayatın tadını çıkartacağım Bir de gezegen Mehmet olarak çalışacağım.
Proje seçerek çalışacağım ve bize tatlı 5 tane proje alacağım yeterli bana dediğim noktada olur.
Ama bunu ben istedim için diyemiyorum yani şöyle bir Cinema var yandıkça yanmaya devam ediyor diyemiyorum yaşında genç.
Dünden olacaktır yani Bayağı da düşünmüşsün yani
abisi böyle san francisco’daki orada dinlediğim podcastler de çok olan bir şey ama oradaki kafaya Kışın böyle adam sonuna kadar bam bam bam gideceğim olmazsa olmuş olur niye olmuş Amerika ses sistemi
arka tarafta Senin böyle bir güvence
Orada bir şey yok patladı noktalı tam anlamıyla patlıyorsun Ben de o kafaya da yine patlarsa patlarız tamamen Buraya kadarmış.

[18:50] Dedik Biz ay denedik çok uğraştık Anladım Evet yani Tabii o biraz da o düşüncede olmak insanı daha sıkı sarılmayı da sağlıyor dur işine.
Öyle bir olumlu etkisi de oluyordur Dikkat et de atlamayı da sağlıyordu.

[19:08] Işte savaşma hissi verir insana Aynen öyle Aynen öyle şimdi bu lansmanında aslında böyle.
Botlar yorumlar güzel sayılara gelmiş Hatta yani sıralamaya bakınca 2.
Olmanız lazım Ama ne hikmetse 5 sıraya koymuş Siz Yani onunla ilgili
şeyiniz oldu mu ya Bu nasıl oldu da böyle oldu hakkımızı yediler hakkımızı türkü düğününde geçmek istediler Ya bilmiyorum Biz orada birisi yanlış yaptık Yani yanlış yaptık da döneceğim.

[19:48] Başladığınız an itibariyle.
Algoritmada bir şey takılı olduğunu bilmiyoruz ama Çünkü bizim burada kantekin de şöyle bir çalışmamız oldu aslında çok iyi gidiyoruz.
Sizi çok ki trafik gönderiyoruz
gelen trafiğin neredeyse tamamı ne ettin bugün eğitimi olduğunu biliyorsun insanları bir şey diye bağırma gelin çıkmayın diye bağırmak çevremden destek istedim Herkesin istediği gibi ama doğal olmayan hiçbir şey yoktu.
Buna rağmen biz çok Uzunca bir süre ana sayfadan istenmedik bakıyorsun about var
yorum var komut var ki en zor zaten kumandalı bilmek ekomak nerede basit Konak verdiler yaparsınız oval falan uzun uzun gerçekten üzücü anlatan Konaklar altına bakıyorsun
ben de cevap yazmışım iki tane isyanda cevap yazmış yoktun ilk sayfa 4 sayfa da olmayacak bir görünürlüğün kalmıyor kimse görünüyorsun
Böyle bir şerefsiz canlı site Biz bunu yazdık dedik burada bir şey var hani bula bula bula birazcık da sertleşti olay aramızda adı takvimi sayfa.

[20:54] Orada şimdi düşünüyorsun hatam Demek ki bir yerde manuel bir şey de var.
Samsun’a çıktıktan sonra oyun değişmeye başladı globalden ziyaretçi almaya başladık onlardan da tabii ki yorum geldi fitback geldi
onunla yakalayamazsın yani.

[21:11] Samsun çok güzel gidiyordu her şey çok güzel gidiyordu böyle bir iki üç kapı çocuk böyle böyle 23 da ağırlıksız pozisyonda oynuyor Sonra gece oldu
tatil mi kaymaya başladı yavaş yavaş Avrupa yavaş yavaş Amerika’ya doğru gitti Ama Amerika’da ne oldu
Ya şey de diyemiyorum Tabii ki de normal arkadaş Biz tanıyan bilen yoktu.
Ya illaki Oradan da burada Amerika’dan çokça oy aldı Hani o da bizi çok heyecanlandık gerçekten bir sürü kişi tarafından hiç artık dokunamadığımız bir
kıtada ama onu takdir etmedi.
Bacı günü en çok oy alan 3. en çok etkileşim alan bir toplatıldı 5 olarak insanın bu ne ya böyle.
Mail atıyor sürekli dünün ürünleri bunlardı diye normal ilk 5’e Ata.

[22:06] Bu sefer ilk dört at seni bayağı bir şey var yani Belli ki Ben beklemiyordum böyle bir şey
hep böyle konuşurken tavsiye alırken dinlerken.
70 saatin birilerine gösterelim Vefik amacınız yeni kullanıcı almaktı
sağ olsun Türkiye’den de çok böyle büyük bir ailenin parçası olduğum gerçekten hissettim bunu laf olarak söylemiyorum ama ya Bir anda o kadar çok.
Böyle etkileşim oldu ki böyle yani.

[22:45] Yani 3 buçukta orada ol ay sonra tamam dedim bir anda böyle şey oldu hatta biri yazdı böyle Türk’ün güzeldi arkadaşlar gibi bir şey dedi mi olduk yani.

[23:01] Peki şimdi beni feedbackleri aldığınız olumlu olumsuz bundan sonra neler var hani önünüzde böyle bir şunları yapmalıyız gibi bir önceliklendirme yaptınız mı.
Abi şu zamana kadar caps ikimiz şuydu bize bu ürünle ilgili insanları dokunacak bir özellik geliştirildi ve hatta audit bizim tanışmamız de o dikten sonra bizim arka tarafta sunmak istediğiniz başka bir kutladığımız her şey
canlı kapattınız önce bir audit yapalım anlatması daha kolay bir daha zor zor ikinci planda koyarız de
Ama gördüm ki özetle gruba den alan geri bildirimler doğrultusunda Çukurova Türkiye’deki bir arkadaşa kullandırtmak daha kolay hiç bilmediğin bir adam ön yargılı yaklaşıyor sana onlardır yapın diye düşünmeye başladım.
Evet tamam Demek ki bu anlaşılıyor bir sonraki adımda Artık bize gelirse ağlatacak zor kısma geçmemiz lazım o zaman Ben birine nasıl para kazandırabilirim ki para alabilirim.
Yönelik insanlara odaklanmaya başlayacağız
şöyle bir şey var aldığımız geri bildirimler den dolayı işte bir sadece sinek üzerindeyiz kullanmıyor ve kullananların diğer saattir kullanmaya
bu geliştirebilir noktalardan bir tanesi Ajans tarafından ajansta çalışıp gerek kullananlardan güzel köpekler vardı yabancılardan vardı hep Birazcık böyle bahşetsin ve yeni koymak olarak.

[24:29] Ve İçerdeki tuttuğumuz kitleye bakalım satış yapabiliyor muyuz belki yemeğe ile bağlamak mantıklı olabilir.

[24:38] Sürekli gelecek zaten onun Peşini bırakmam ben sana biliyorsun sevdiğim işlerden bir tanesi her hafta her perşembe mail atmayı hedefliyorum Her perşembe birkaç böyle mail at
sıcak tutmak lazım hem de konuşmaya devam etmek lazım ki onlardan geri bildirimde gelsin.
Senin fikrin ne olursa olsun
ne yapıyorsan o karşındakini ihtiyacını çözmen gerekiyor ve ihtiyaç sahibi sana Bunu söyleyecek ona da yani bizim çıkıp Amerika’daki İngiltere’deki Almanya’daki oynandı daki Türkiye’deki il ticaret Müdürlüğü akşamı geliştirme belirtmemiz lazım.
Türkiye’den çok fitback alıyoruz henüz pek çok noktada.

[25:23] Müthiş önerilerle geldiler ama Türkiye pazarını şöyle bir dezavantajı var.

[25:29] Noha Biz de bence çok daha yüksek Global e göre e-business anlamadın oha çüş inekten yağını çıkartıyoruz e-ticarette hal böyle olunca gelen öneriler de çok uçuk kaçık yani Şahin bu ne yapmalıyız noktasında.

[25:44] Onu Birazcık böyle basitleştirmek bizim için çalış oluyor.
Yeminle bu arada şey kastetmiştim hani mesela orit raporunu ye mail olarak atmak bir PDF içinde falan Sibel Orada mı çalışıyorsun.
Ben bu email bağladım zaman başıma ne problemler.
Eklediğin ayrı bir senin başına açıyor eğer orada mutlaka baklar çıkıyor
O yüzden onu almak yerine belki arayüzü almak gibi bir eksiklik de paylaşabilirim elden arayüzde görünür.
Belki o olabilir ama bir şekilde o da çıkıyor ile ilgili işlem yaptırmak lazım O biraz benim
atmak yapıyor ondan dolayı söyledim aslında hani Örneğin
Ben a firmasının sahibim yöneticisiyim e ticaret yapıyorum ev Bir de benim işte danışmanlık yap bana flash çalışıyorum işte bu analitik vericisi Martin işleri ile uğraşan biri var onu görünce hemen ona Faruk Dayı.

[26:46] Bak burada böyle sıkıntı aramış bir İncele bakalım gibi gibisinden yönlendirme.

[26:50] Stalin konuşacaksın all in public Hale getirilebilmesi gibi hani başkası da görsün de çünkü genelde email alan kişi ile onu düzelecek Şahin da olmayabilir Yani maçtan.
Dün akşamki konuşmamızı şu anda direkt
gerçekten çok nokta atışı tespitler Yani vermek de yeterli olmuş burada bir güvenlik açığı oluşuyor acaba Diğerlerine erişim vermesi altında olacak mı
net görüyorsun mesela insanlar bize erişim veriyor ya arka taraftan neye sahip olduğunuzu gücü aklında eski sevgilisi.
Benim de yoktu Hani bu insanlar Tedirgin etmesin Podcast nedir Nereden kaldırabilirim diye ama şey bilmiyoruz herhangi bir kulağından tutuyorsun verince
Niye ne yapabileceklerini bilmiyoruz burada
ne yapabileceklerini noktasına karşı tarafı çok büyük sorumluluğu var karşı tarafın çok iyi kullanması lazım Ben oraya çok rahat fabrika Aldığım bu ne istediğine gönder dedim.
Sonra o ben o güvenli sağlayamadım için ya da düşünmediğim için oradaki senaryolar.
Kiminle innovit raporu geçer ve Kargo sıkıntı çok büyük sıkıntı O yüzden ürün geliştirme olarak şeylere düşünmek lazım.
Bir yerde şeyde var sana gelip de üye olan adamın konforunu sağlamak artık senin sorumluluğunda yani o adama kardeşim paylaşma Saydın deme şansın yok.
O adamın paylaşacaksan onu veriyorsa o zaman grubu sende.

[28:18] Yani ya da işte her bir işte audit raporu geldi Onun ya yemeğini olarak ortaya trilyon TL falan bir şekilde bir yönlendirme.
Action alma mekanizması olsa Bak o da çok güzel bir öneri yürekli Hasan arabesk erkeklerin satırla çok kullanışlı olabilir Aynen aynen.
Sonuçta gördüm sonraki ekşimikli ne olacak nasıl bunu ilerleyeceğim gibisin.

[28:45] Şu anda arkada bir şey kokusu yaptık her bir madde ile ilgili içeriklerimiz var
paylaştık paylaşamadık Hatta gelen bir geri bildirim de buna yönelik de çok güzeldi sağlamlık eserle geçemedik daha da görüyorsun bir arkadaş değilim sana Danışman olarak önerdiği şey çok değerli sen bundan para kazanıyorsun niye
eşli geçeceksin kardeşim eski telefon
bu danışmanlık tarafından ürün geliştirme tarafına geç yaşında duruyorsun
Ya zaten Bırak yarım saate duymaya Az uyuyorum o kadar çok anlatabildim yayında
Ata Sen de girdiğinde bulundu oldu.

[29:36] Dedim de tam bilmiyoruz Niye o ana denk geldi ama şöyle bir güzel bir sürpriz oldu Biz normalde sinek tarafından onaylanmamıştır burada kalmasın tasarlarken
Biz sabahına mail aldık Sülekler Arkadaşlar onayladığınız artık Mektupsuz diye Tabu müthiş bir coşkuyu bizim için
Çünkü bir anda artık güneş mi varız
ama muhtemelen bundan kaynaklı olabileceğini düşündüğümüz bir sebepten doluyor keklik bir bağlantı hatasına sebep oldu
Hemen onu çözmek durumunda kaldık bir anda
Ben orada insanları koymak yazarken Teşekkürler bir yandan da şeyler yapıyorduk Evet teknik sorun var çözüyoruz ekip yandan o teknik Sorun çözmek çalışıyorduk Bu arada samimiyetine güvendim
Ben Neden Çünkü önceliklendirmek lazım aynen.
Aynen aynen.

[30:43] Sor ben de aynı şeyi aradım yani sahurda şeyini tıklayınca farklı farklı tespit edilen durumlar ile ilgili hep aynı blok Yasin kim Allah bu niye böyle diyorsun yani
o konu ile ilgili bir yere gitmem gerekir Allah aynen Aynı şeyi ben de düşünmüştüm ama bence yani öyle her şey çok mükemmel yapalım
öyle dans edelim gibi yapmaktansa hani sonuçta bir şekilde çalışıyor aynı şeyler üretiyor ve değer yaratıyor Aslan.
Sadece yakışıklı görebiliyorsun ya benim trafiğim sadece benim domeninden gelmiyormuş başka yerlerden de gel.
Hayırdır yanlış mı kurduk Bunu hemen orada bir soru işareti oluşuyor yani hani böyle şeyler çok değerli Aslında özellikle Hani bunu.

[31:27] Kontrol edecek iyi Yapı olmayınca ya da şu düzenli kontrol edilmeli de kaçabiliyor Yani bu gözden başlanacak güzel kırıyorsun.
6 ay sonra bozuluyor her şey falan yani o yüzden.
Bize şirketlerin para ödeme sebebi bu Hocam kırıldıkça ben tahmin ediyorum Diyorum ya benim Benim mesleğim elinden alacak diye Hani bu bozulmayacak
artık o da Şahin ihtiyaç kalmayacak ama bu daha sağlıklı daha böyle altyapıda oturmuş çünkü
orada artık bu Trekking sorunlarını konuşmuyorlar orada biraz daha askısına geçmişler Ben de Türkiye’de buraya geçmek istiyorum mesela bir şey paylaşmıştım bak.

[32:05] Analytics nasıl geliştirilmesi ile ilgili böyle videolu Bayağı uzun şeritler paylaştım paylaşmam da ki sebep şuydu ve oradaki yazıyı okuyup kendiniz yapın
bana hesap setup yapılmış gelsin ben üzerine insan koyarak değer yaratayım Böylece Hepimiz bir adım yukarı Kabul et Yoksa Aynen Danışman olarak hesap yaparak para kazanma
çok daha kolay Türkiye’de ama.
Gelecek orada değil oraya gitmemiz lazım zamanındaki şeye benziyor.
Eskiden böyle WordPress site Grup geçiyorlar yani tempex üzerinden öyle bir şey kalmadı yani hani çok azaldı o artık böyle kendini daha iyi bir şeyler geçti fark yarat.

[32:52] Benzer şekilde Bu da herkesin yapabileceği şey değil de.
Ne yapmak gerekiyor bence çok kıymetli Hani yabancılar uzak saf Aşkım çok iyi yapıyor mesela ben bir şey yaptırma Sen otur da kalp lansmanı dolu görmek çok güzeldi adam birini yaparken birinin beni kıskanır.
Şahin bunu yapıyorlar Türk Ben de Aynısını yapardım değil
beni tamamen destekleyip helal olsun bebeğim benden daha iyisini yapacak bambaşka bir senaryo koşması lazım Ben de onu destekten benim helal olsun be demeliyim Böylece Biz bir komünite ol
hepimiz farklı problemleri farklı ucundan tutup yukarı doğru birbirimize taşımamız
gerekiyor ancak o zaman Global ile rekabet edebilir veya bakarsak zaten Yani buradaki havuz belli
ama zarar yani burada rekabet haline gelmenin bir anlamı yok ama buradan çıkmaya başarabilirsek buradan çıkmak için de Herkesin Bildiğini desteklediği bereketlendir yapayım görmek lazım onu görmek çok güzeldi el bakıyorsun böyle Gerçekten inanılmaz feedbackler 60 adam
ya bu benim Rakibim Çünkü sonuçta bizi Ajans kimliği var Ben bunu bağlayacağım ya da
Nokia yapmasın çıkması tam tersine çok güzel yapıyorsunuz Helal olsun size oynadım şöyle şöyle de geri bildirimi var Bunları bunları yaparsanız çok daha iyi olur dediler o yüzden de
beraber başaracağız ya hani şey değil.

[34:21] Süper bence de Yani bu bir seviyesine Hani tüketimi çok sektördeki şirket asla ulaşması lazım çünkü.
Türkiye havuzunun hepsini sen alsan bile ne kadar olabilir yani Ama değilim.

[34:36] Bir kişiye Tüm türkiye’ye alacağına 34 paylaştım onları Her zaman da güle güle de haklısın benden çok daha büyük Park yapabilirler destek olurlar.
Ali Baba’nın kurucusunun çok güzel şeyi vardı onun söylediği güzel şeylerden biriydi.
Biz şeydeki Çin’deki en yetenekli insanlar hepsini.
Alabilecek güce sahibiz en iyi üniversiteler en iyi birisi bir şey yaptı an takdir olabilir müzik atarız burada çalışmak da isterler.
Ama böyle bir şey yapmıyoruz diyordu sebebi de şu onlar
ürün geliştirecekler mükemmel işler yapacaklar biz onların ürünlerini satın alacağız ekosistemi büyütelim
benzer şekilde bir tane ajanslar Türkiye’nin en iyisi hiç bir yere gitmez ama 6-7 tane çok iyi Ajans olursa hepimiz oyunu çok iyi oynama öğrendiğimiz için globaldeki adamın karşısına.
Oyunu bilerek kabirdesin Aynen aynen.
Çok güzel Şimdi sona yaklaşırken şeyi sorun Bir de zaten aslında konuştuk ama belki Özellikle belirtmek istediğin şeyler vardır hani Ajans.

[35:43] Yanda varken ürün geliştirmek Hani bu yani İlk güne ne denir sonra ikinci bilemediğimiz ve onu aynı yayınladığınız.
E hani Bu süreçten dedin deneyime bakarsan hani bunun avantajı dezavantajı nerede güç katıyor nerede yavaşlatıyor.
Tahminimce bu tarz şeyleri birçok insan düşünüyor yani sadece Ajans olarak da düşünmek lazım Herhangi bir hizmet veren.
Hangi şirket benzer şeyler düşünüyordum Yani ben halı yıkayacağım halı üretim üretim üstünde halı yıkama makinesi öğreteyim tüm halı yıkamacılara satarım gibi.
Yani bence bunu birçok sektöre uygulanabilir hani orada nasıl bir deneyim ne oldu neler düşünüyor.
Şöyle diyeyim şimdi bunu bizim ekiptekiler de bildiği için çok rahatlıkla söyleyebilirim benim uzun var dedi hatta çok uzun da değil kısa vadede götürmek istediğim nokta
Ajansı komple ürüne çevirmek.
Yani ben Ajans danışmanlık vererek devam etmek istemiyorum Ajans öğrenim için çok güzeldi noviç edinmek için çok güzeldi ama.

[36:50] Gelecek burada değil Bunu Bizim ekipteki arkadaşların da söylüyor ben kendimi böyle bir geliştirmeniz lazım ki
oyunda kalmaya devam edebilir ve şimdi ya da söyledim Ajans olarak Danışman olarak her zaman ayakta kalabilir Bundan 10 yıl sonra 15 yıl sonra da mutlaka danışmanları ihtiyaç olunca Osmanlı vereceksin ama.
Bir ürün geliştirip ortaya bir şey koyarsak o 5’inde örnek dünyasının bir parçası olarak.
Kendini kandıracaksın hepimizin de çalışacağız 8 saat var o zaman madem 8 saat çalışıyor birazdan geleceğe doğru
diyerek ben düşünürüm tarafına geçmek istiyorum Çok uzun süredir geçmek istiyordum ajansla ürün nasıl gidiyor dersen başarı hikayeleri de şöyle bir şey var biz Ajans tarafından gidiyorduk bir gün Radikal karar verdi
Ajans kapattık öğren döndük pek çok şey de hikaye’de
Ben ben de gönlümden geçen O şanslı 15 kişiyiz 15’in 15’in de alıp Hadi arkadaşlar artık yarın görüşürüz deyip her birini bir ucundan tutsa da eminim Burası roket olur.

[37:54] Gider çünkü bir de birbirinden ayrılmayan bir ekibiz 3 yıldır burada e Ticaretle uğraşan arkadaşlar var 2 yıldır
Ali Bey Ona bakarsan bir buçukta az çok fazla uğraştıkları için hep Konuyu çok iyi biliyorlar
herkesin önüne odaklan sa Coşar gider ama bize para için verecek para kazanmak Bununla ilgili de benim şeyim vardı bir yatırımcı sunumu vardı dedim ki
bana dedin bir buçuk milyon dolar verir veriyorum 13 ay sonra ben bu parayı vermiş olacağım
artık söyle de roket olup açacağız diye güzel bir çalışmam vardı bir çıkıp da bana bu parayı vermediği sürece Ajans tarafına
bir yandan da güzel oradan o anlamında da besleniyoruz ama
operasyon yapmak için her zaman için zor ve Aslında yavaş yavaş da demode olan bir kısım çok inanıyor.

[38:50] Yakında bizim Google tarafında bir şey yapmamıza gerek kalmayacak reklam dönüş gel sadece Business tarafında şeyler
karar vermek daha değerli olacak bir kalışı yapacak yani başına çok uzak değil.
Eller ile çekişi var
ne kadar girip bakıyorsun sana şunu diyor senin sende.
Arama kısmında bunlar aranıyor Sen bu yapılan Anahtar kelimelerle ilgili ürünün var ama Google Adwords reklam vermiyor.
Bir insan ya Bunu bir makinanın verebiliyor olması bu danışmanlık seviyesini bir insan bu makine veriyor ama Google Neyi veremiyor.
O da alıp Facebook’la 47 artı 13 Niye mi
geçmiş zamanda isteyemeyecek Niye Çünkü bu kendi tarafında çekmek istiyor ya Google sana bir öneride bulun.
O yüzden mükemmel teknoloji var.
Google elinde zaten olmasa eski ödediğin makine Nasıl çalışsın Yani sonuç arasındaki konuş ama ne için kullanıldı önemli pazarlama için çok kullanılmayan
kullanacak başka Star tatlı ihtiyaç var bizde onlardan bir tanesi.

[40:09] Bakarsın.

[40:17] Büyük balıklardan biri şey yapabilir yani
Nerede buldun mu sene büyük balıklar var peşinde koştum düştüm böyle kendime gözüme kestirdim ya işte Şu adam bir gün gelip beni satın alacak ama satın almasına sebep de şu hani ben yapacağım beni satın alacak Çünkü ben
100000 kişi oluşabilecek şeklinde başlayacak olanları belki ilham vermesi için
Öyle bir dünya yok Bunu zaman içinde de görüyorsun ben bir şey yapacağım ve Milyoner olacak milyon dolarların olacak
yok yani başlamadan önce de konuştuk mobilexion daha hikayesi dinliyorsun be adam mükemmel işler yapmış Şu an milyar dolarlık şirket yapmak için unicorna koşuyor
neden milyar dolar milyon dolar Yetmiyor mu abi oluyor olay geliştirmek üretme aşkı içindeki işe gitmeyen kısım.
O kadar bir yerden sonra artık önemini yitiriyor İnşallah bizim de o günler gelip o zaman tüm ekip ürünler dönebilir ya o zaman süper olur ya
Çok teşekkür ederim Şahin.
Müslüm hikayesinin Bence güzel bir şekilde özetlemiş olduk Aynı zamanda da buradan Hani biz izleyen takip eden arkadaşlar da.

[41:36] Yani böyle Evet sen arkadaşlara da güzel şeyler çıktı.
Müşteri diye düşünüyorum son olarak sanki kaç soru sormak istiyorsun ilk sormak istediğim soru.

[41:52] Konuştuklarından.

[41:54] Başka İşte bizim bizi takip edenleri izleyenleri dünyanın rap bir önerin Collection var mıdır.

[42:03] Ya şunu tavsiye edebilirim ben bu zaman içinde de çok net yaşadım mesaj Şimdi konuşuyoruz ya seninle beni bir şekilde dinliyorlar ve diyorlar atan çay diye birisi var ve bu işlerle uğraşıyor ve akıllı Benim bir şeyim bir yere gidiyoruz
girdikten sonra iletişime geçmekten çekilmesinde hepsi öyle zannediyoruz biz ya o kişi dokunulmaz o kişi çok uzak ya değil oğlum gibi merhaba yaz
kalbin içinden bir şey de bakalım cevap alabiliyormusun diye bunun için söylüyorum Mesela bizim bu lansmanı yaparken o da kalktı ile gerçekten çok böyle mükemmel insanları dokunduk ve bu mükemmel insanlar
Normalde
Bir şirketin siyosu bir şirketin başka bir şey Yani diyorsun ki ya bu adamı vakti olmaz niye gidip de benimle ilgilensin diyorsun abi o kadar bize ilgilendiler o kadar güzel büyük güzel o kadar güzel her birine Tek Tek
teşekkür ediyorum yani ya ne yaparsa Bak ben veremem
Neden bunu yapıyorlar Çünkü Zaten onlar paylaşım açık insanda bir inişi dışarıda görüyorsun ve ben şimdi sana bir şey anlatmıyorsam demek ki bir şey paylaşma
şeyin var içimde ulaşın O kişilere onlardan faydalanın Onlar sizinle paylaşmaya devam etsinler
bu çok benim yıllarca geri plana attım bir şey de hep böyle çekindim.

[43:24] Acaba kabul eder mi acaba skar mail ya acaba geri dönüş yapar mı Hep ya Neyin peşinde koşuyorsun sayenizde ne varsa bir merhaba.

[43:35] Hayır o çok önemli ben de benzer deneyimler yaşadım çoğunlukta ani tepki alabiliyorsun dönüş olabiliyorsun Yani bu tarz et abi ya şey böyle.
Bazen şeyler duruyorum Bazı arkadaşların aç değil yaşıyorlarmış ben yurt dışına gitmek istiyorum Ne yapayım Hani çok genel.
Ve yani Ne diyebilirim sana çok genel sorular sormak lazım yani.

[44:00] O ulaştın kişinin özelliklerine deneyimine Hadi sana neler nasıl bir öneride bulunabileceğini önden düşünerek.
Ona hitap eden bir şekilde hitap eden bir şekilde yazmak lazım yani öyle.

[44:13] Çokgenler soru Sorarsan Çok genel cevap olsun yani üşenmeden onu uğraşmak lazım ya suç karşındaki kişinin zamanını.

[44:21] Alacaksın Bari kendi zamanında koyuyorsun
nasıl gidebilirim of green karta başvuru der gönderilme Orada bana bir şey katma değer sağlıyor ama hani ya ben böyle böyle bir projem var Ve şu aşamaya geldi bu da bunu yapma ya
beni 1 ile tanıştığı bilirmisin noktasında olayın işin rengi değişiyor yani o ne kadar düşünürse aldığı cevap da ona göre ben de daha detaylı daha derin olmuş olur.
Cevap alamadığın zaman da busy moralini bozmasın Karşınızdaki kişinin ne durumda olduğunu bilmiyorsunuz belki sağlık sorunu var cevap yazamıyor bir düşün ne yapmak lazım
birazcık da mütevazi olmak da da fayda var yani 4-5 tanımadığınız bir şirketin yöneticisi üst düzey yöneticisi ne yani bir merhaba deyip orada ufak bir
cevap almak yerine.

[45:08] Ya Gel seni bir öğle yemeğine çıkartayım çok güzel bir kahve içelim gibi bir şey dersen o da biraz.

[45:17] Aynen aynen çok teşekkür ederim Şahin son olarak da sana nasıl Hani iletişim kurmasını istersen insanları seninle nasıl iletişim hangi kanalda.
Mersin kullandım kanal Twitter ve çok attığın İkisinde de en iyisinden mesaj atmak İstersen direkt nektin paylaştıkların takip etmek istiyorlarsa Twitter.
Xd

[45:39] Yapabilirler ulaşarak da oradan yemeğimi yemeden de direkt yazabilirler email birazcık daha sürekli yaşadığım yer olduğu için daha ulaşmaları kolay
düşerse ben kaybetmiyorum bir takıntım var geçen kullandığı bir yemek çoğundan bir rapor aldım Çok kötü kullanıyor musun diye mail.
Baya sağlam negatif puan verdi
negatif vermesinin sebebi de gece günü sürekli yeme yerleri ve baktığım için sabah onda da açmışsın 11-12 açıyorsun Bu kadar da alıp çalışmaması beni birazcık unutmaman gerekiyor.
Oraya düşersen daha da.

[46:16] Ama sen şöyle bir şey var WhatsApp profil anlamları bıraktın galiba değil mi.
1 hafta sonra geri dönebilir girmemiş olabilirim WhatsApp zaten.
Facebook’u kapattım Geri açtım Hani Ailem orada diyor orada duruyor sosyal medyadan değil ama hiç kanallarında mesleki eğitim neden önemli çünkü orada bir bakış
beni takip ettim o zamanlar var beni takip etmek için oradan Bence orada iyi mi biri sana Acaba ne yazdı hani.

[46:50] Ziyaretin oradan yırtıyorum O yüzden enseyi böyle
etkileşim oranı yüksek olan email Çok teşekkür ederim Şahin Umarım daha da ilerleyip işte böyle özelliklerini İyice parlatıp böyle.
Güzel Action alınabilir hale getirip gelir modelinde böyle yavaş yavaş oturduğunda Belki bir yatırım yaklaştığında.
Tekrardan haberleşiriz belki ne böyle Çat Kapı 1bölüm yaparız bu bayağı.
10 tane aldı aslında Çok akıllıca mesajlaşarak güzel oldu şampir yayını çekme saatimiz pazar akşam
olur ama hadi yapalım dedik dedik geldi
çok keyifliydi teşekkür ederim Aynen ben de teşekkür ederim seni daha fazla tutmayayım daha işlerim var sanırım.

[47:47] Çok teşekkürler Şahin görüşmek üzere Görüşürüz.

[47:53] Şahin olan önümüze dinleyebilirsiniz için çok teşekkür ederim Bir sonraki bölümde görüşmek üzere.

Leave a Reply