Zeynep’in Okul Macerası

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
Zeynep'in Okul Macerası
Loading
/

Zeynep’in Okul Macerası
Zeynep’in Okul Macerası

Bölüm 1: Yeni Okul Yeni Arkadaşlar

Zeynep, yeni bir okula başlamak üzereydi. Köy okuluna kaydolmuştu ve heyecanlıydı. İlk gün sınıfa girdiğinde sırasına oturdu. Yanına bir kız çocuğu geldi ve “Merhaba ben Kevser” dedi. Zeynep de “Ben Zeynep” dedi. İkisi de birbirini sevdi ve iyi arkadaş oldular.

Okulda güzel zaman geçiren Zeynep, yavaş yavaş büyük öğrencilerin kendilerine sınıfta zorluk çıkardığını fark etmeye başladı. Bir gün sınıfta ders çalışırken, büyük öğrenciler sınıfa girdi ve Zeynep’in sırasını çevirip onunla dalga geçmeye başladılar. Zeynep ne yapacağını bilemedi ve çok korktu.

Bölüm 2: Mustafa’nın Yardımı

Zeynep, eve döndüğünde olayı ailesine anlattı. Babası Zeynep’i teselli etti ve ona yardımcı olmak için bir arkadaşı olduğunu söyledi. Arkadaşı Mustafa, büyük bir çocuktu ve Zeynep’in sorununu halletmek için ona yardımcı oldu.

Ertesi gün, büyük öğrenciler Zeynep’in sırasına yine gelip dalga geçmeye başladılar. Ancak bu sefer Mustafa da Zeynep’in yanındaydı. Mustafa, büyük öğrencilerle konuştu ve onlara Zeynep’e dokunmamaları gerektiğini söyledi. Büyük öğrenciler başlarına buyruk tavırlarıyla Zeynep ve Mustafa’yı dinlemediler.

Fakat Mustafa, kavgayı başlatmadı. Aksine, Zeynep’i yanına aldı ve onu korudu. Büyük öğrencilerin tavırları karşısında, Zeynep ve Mustafa sessizce sınıftan ayrıldı. Sınıftan çıktıklarında, Zeynep Mustafa’ya teşekkür etti.

Bölüm 3: Ders Çalışmak ve Kavga Etmemek

Zeynep ve Mustafa, büyük öğrencilerin Zeynep’e zorbalık yapmasına izin vermedi. Yakın arkadaş oldular ve okulda birçok aktiviteye katıldılar. Zeynep ve Kevser, birlikte ders çalışmaya başladılar ve birbirlerine destek oldular.

Zeynep, Mustafa ve Kevser, okulda kavga etmek yerine barış içinde yaşamayı tercih ettiler. Büyük öğrenciler daha sonra özür diledi ve Zeynep ve arkadaşlarından özür kabul edildi. Arkadaşlık, yardımlaşma ve ders çalışmak, Zeynep için önemli derslerdi. Okulda herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğini öğrenmişti.

Leave a Reply