“Sabır ve Reşo’nun Büyük Hasreti”

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
"Sabır ve Reşo'nun Büyük Hasreti"
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://cagrisarigoz.com/masal

“Sabır ve Reşo’nun Büyük Hasreti”

Bir zamanlar Gaziemir’de sevimli bir kız çocuğu yaşardı. Adı Sabır’dı. On dört yaşında, dost canlısı ve neşeli bir kızdı Sabır. Ancak onun bir sorunu vardı. Bu sorunun adı, “yirmi beş yaş sendromu”ydu. Sabır, sanki yirmi beş yaşında bir yetişkinmiş gibi hissediyor, büyümek için sabırsızlanıyordu. Bir an önce işe girip, kendi ayakları üzerinde durmak, belki de İsviçre’ye giderek eskiden beri özlediği köpeği Reşo’yu görmek istiyordu. Reşo, birkaç yıl önce İsviçre’ye gitmişti ve Sabır onu her gün özlüyordu.

Sabır, Gaziemir’in Pakistan Bulvarı’ndaki gıda çarşısında çalışmaya başladı. Ancak iş yerinde her gün “ben burada ne yapıyorum?” diye sorguluyordu. İş yerinde hiç mutlu olamıyordu. Gıda çarşısını ve Pakistan Bulvarı’nı sevmiyordu. Bir de üzerine patronu Özlem Hanım ile pek anlaşamıyordu. Ancak iş yerinde bir kişi vardı ki, Sabır onu çok severdi. Eski iş arkadaşı Tansu… Tansu, Sabır’a her zaman destek olmuştu.

Sabır’ın evde de dertleri bitmiyordu. Nenesi her gün Sabır’a nasihatlerde bulunuyor, ona sabırlı olması gerektiğini söylüyordu. Ancak Sabır, nenesinin bu sözlerini pek dinlemiyordu. Abisi İbo ise Sabır’a her zaman “Biraz daha sabret Sabır, Reşo’yu görmek için çok uzun bir zamanımız var.” derdi. Ancak Sabır, abisinin bu sözlerine inanmakta zorlanıyordu.

Bir gün, Sabır’ın en yakın arkadaşı Melek, Sabır’a bir sürpriz yapmaya karar verdi. Sabır’ın Reşo’yu özlediğini biliyordu ve onun için bir çözüm bulmuştu. Melek, Sabır’ın İsviçre’ye gidip Reşo’yu görmesini sağlayacak bir plan yapmıştı. Her şeyi planladı ve Sabır’a bu sürpriz planını anlattı. Sabır çok heyecanlandı.

Melek ve Sabır, bir sonraki gün İsviçre’ye gitmek için planlarını uygulamaya başladılar. Ancak işler planladıkları gibi gitmedi. Uçak biletlerinin çok pahalı olduğunu öğrendiler ve hayal kırıklığına uğradılar. Ama Melek pes etmedi ve bir çözüm buldu. Biletleri almak için bir yardım kampanyası başlattılar. Kampanyayı duyan herkes, Sabır’ın Reşo’yu görmek için İsviçre’ye gitmesine yardımcı olmak istedi ve biletleri almayı başardılar.

Sabır ve Melek, İsviçre’ye gittiler ve Reşo ile buluştular. Sabır, Reşo’yu gördüğünde gözlerinden yaşlar boşandı. Bu, Sabır’ın hayatındaki en mutlu günlerden biriydi. Reşo’yu özlemişti ve onunla kavuşmak ona çok iyi geldi.

Sabır, İsviçre’den döndüğünde her şeyi daha olumlu bir gözle görmeye başladı. İş yerini, Pakistan Bulvarı’nı ve gıda çarşısını daha çok sevmeye başladı. Patronu Özlem Hanım ile de daha iyi anlaşmaya başladı. Nenesinin ve abisi İbo’nun nasihatlerini de daha fazla önemsemeye başladı.

Bu hikaye, Sabır’ın hayatında ona birçok ders verdi. Sabretmeyi, rüyalarının peşinden gitmeyi ve her zaman umutlu olmayı öğrendi. Ve en önemlisi, hayallerinin peşinden gitmenin ve sabırlı olmanın ne kadar önemli olduğunu anladı.


Bu arada, gönlünüzden koptuğunca aşağıdaki ödeme sayfası üzerinden projeyi desteklerseniz çok sevinirim.

Her masalın belli bir maliyeti oluyor, bu maliyeti karşılayabilmek için masal başına 15 TL gibi bir rakam maliyeti karşılayabiliyor.

https://donate.stripe.com/14kcP623k4aT0ogfYZ

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. ✨

Leave a Reply