Harikalar Diyarı’nda Paylaşmanın Sihri

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
Harikalar Diyarı'nda Paylaşmanın Sihri
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://cagrisarigoz.com/masal

Harikalar Diyarı’nda Paylaşmanın Sihri

Bir zamanlar Harikalar Diyarı’nda minik bir kız çocuğu yaşarmış. İsmi Öykü’müş. Öykü, her zaman gülümseyen, sevgi dolu ve paylaşmayı seven bir kızmış. O, bu büyülü ülkede en yakın arkadaşı Elif Sinem ile birlikte oyunlar oynar ve maceralara atılırmış.

Bir gün, Harikalar Diyarı’nda büyük bir şenlik düzenlenmiş. Her yer şarkılar ve kahkahalarla dolup taşarmış. Ancak şenliğin en büyük sürprizi, ışıltılı bir gökkuşağının sonunda gizlenen büyülü hazinemiş. Efsaneye göre bu hazine, bulan kişinin en büyük dileğini gerçekleştirebilirmiş. Ama bu hazineyi bulmanın tek bir yolu varmış: paylaşmak.

Öykü ve Elif Sinem, hazinenin peşine düşmeye karar vermişler. İki arkadaş el ele verip, iz sürmeye başlamışlar. Yolda karşılarına çıkan her zorluğu birlikte aşmışlar ve birbirlerine destek olmuşlar. Ama her adımda, her bulmacayı çözmek ve her engeli aşmak için bir şeyleri paylaşmaları gerekiyormuş.

Birinci bulmacayı çözmek için Öykü, en sevdiği oyuncağını bir ağacın altında bırakmış. İkinci engeli geçebilmek için Elif Sinem, baykuşa en güzel şarkısını söylemiş ve onu mutlu etmiş. Üçüncü sınavda ise, bir köprüyü geçebilmek için iki arkadaş, sırtlarındaki yiyeceklerini aç bir sincapla paylaşmışlar.

Güneş batmak üzereyken, nihayet gökkuşağının sonuna ulaşmışlar. Ama orada onları bekleyen son sınav, en büyüğüymüş. Hazineye ulaşabilmek için en değerli varlıklarını, yani birbirlerinin dostluğunu paylaşmaları gerekiyor gibi gözüküyormuş. Öykü ve Elif Sinem bir an tereddüt etmişler ama sonra birbirlerine sıkıca sarılarak, “En büyük hazine bizim arkadaşlığımız” demişler.

Ve işte o an, harikalar yaratmak için birlikte olduklarında, hiçbir şeyin imkansız olmadığını anlamışlar. Büyülü hazine birdenbire gözlerinin önünde belirmiş. Hazine, altın ya da mücevherlerle dolu değilmiş, ama çok daha değerli bir şey içeriyormuş: sevgi, neşe ve paylaşımın sonsuz gücü.

Öykü ve Elif Sinem, bu sihirli deneyimden sonra Harikalar Diyarı’na dönmüşler ve hazineden öğrendikleriyle herkesle paylaşmak güzel olduğunu anlatmışlar. Arkadaşlar arasında paylaşmanın ve yardımlaşmanın, her zaman en büyük sihir olduğuna dair güzel bir ders vermişler.

Ve böylece Öykü’nün harika macerası, paylaşmanın müthiş bir hediye olduğunu anlayarak mutlu bir sonla bitmiş. Çünkü Öykü ve Elif Sinem biliyorlarmış ki, paylaştıkça dünya daha da güzelleşiyor ve Harikalar Diyarı her zaman sihirli kalıyor.


Bu arada, gönlünüzden koptuğunca aşağıdaki ödeme sayfası üzerinden projeyi desteklerseniz çok sevinirim.

Her masalın belli bir maliyeti oluyor, bu maliyeti karşılayabilmek için masal başına 15 TL gibi bir rakam maliyeti karşılayabiliyor.

https://donate.stripe.com/14kcP623k4aT0ogfYZ

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. ✨

Leave a Reply