Bizim Kedi Leyla: Yeşil Gözlü Üç Bacaklı Kedi Leyla’nın Maceraları

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
Bizim Kedi Leyla: Yeşil Gözlü Üç Bacaklı Kedi Leyla'nın Maceraları
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://cagrisarigoz.com/masal

Bizim Kedi Leyla: Yeşil Gözlü Üç Bacaklı Kedi Leyla’nın Maceraları

Fındıklı mahallesinde yemyeşil bir bahçeye bakacak şekilde sevimli bir apartman dairesinde yaşayan bir kız çocuğumuz vardı. Leyla adındaki bu tatlı kızın bir de kedisi vardı. Kendisi gibi yeşil gözlü, üç bacaklı, birazcık da obez olan bu kediye çocukların verdiği ismi duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız: Kedi Leyla!

Leyla, Kedi Leyla’yı çok seviyordu. Kedi Leyla ise Leyla’dan başka kimseyi bu kadar sevemezdi. İkisi birlikte o kadar çok vakit geçiriyorlardı ki, birlikte uyuyor, birlikte yemek yiyor, hatta birlikte oyunlar oynuyorlardı. Kedi Leyla’nın üç bacağı olmasına rağmen, neşesi dört bacağı olan bir kediden daha fazlaydı.

Bir gün Leyla’nın annesi Emine, Kedi Leyla’yı veteriner kliniğine götürmek zorunda kaldı. Leyla’nın abisi Yasin bir veterinerdi ve Kedi Leyla’nın obezite ile mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Kedi Leyla’nın neden daha az yemek yemesi gerektiğini anlamıyordu. Ancak annesi Emine, Yasin ve diğer kardeşi Ersin ile ablası Tansu, Kedi Leyla’nın daha sağlıklı olması için bunun gerektiğini anlattılar.

Kedi Leyla, yeni diyetine başladıktan sonra bir süre sonra biraz kilo verdi. Ancak ailesi onu daha fazla sevmeye başladı. Onlar için Kedi Leyla’nın kilosu veya kaç bacağı olduğu önemli değildi. Kedi Leyla’nın neşeli oluşu, sevgi dolu kalbi ve hayat dolu tavırları, ailesini ona daha çok bağlıyordu.

Leyla, Kedi Leyla’nın en büyük destekçisiydi. Ona yeni yemekler yaptı, onunla daha fazla oyunlar oynadı ve her zaman onun yanında oldu. Aynı şekilde abisi Yasin da Kedi Leyla’nın sağlığına dikkat etmek için elinden geleni yaptı.

Şimdi Kedi Leyla, daha sağlıklı ve mutlu. O hala üç bacaklı ve gözleri hala yeşil. Ancak şimdi daha enerjik ve neşeli. Leyla ve ailesi onu her geçen gün daha çok seviyor. Çünkü onlar için Kedi Leyla, ailelerinin bir parçası ve onu olduğu gibi seviyorlar.

Bu hikaye, bize herkesin farklı olduğunu ve bunun da normal olduğunu anlatır. Kedi Leyla’nın üç bacağı var ve obez ama bu onun sevilmemesi için bir sebep değil. Aksi takdirde, bu farklılıklar onu daha özel ve sevimli kılıyor. Bizim Kedi Leyla’nın hikayesi, herkesin kendi özgünlüğü ile güzel olduğunu ve sevginin koşulsuz olduğunu öğretiyor. Kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeli ve kendimize karşı nazik olmalıyız. Çünkü her birimiz özgün ve kıymetliyiz. Nihayetinde, hepimiz birer Kedi Leyla’yız.


Bu arada, gönlünüzden koptuğunca aşağıdaki ödeme sayfası üzerinden projeyi desteklerseniz çok sevinirim.

Her masalın belli bir maliyeti oluyor, bu maliyeti karşılayabilmek için masal başına 15 TL gibi bir rakam maliyeti karşılayabiliyor.

https://donate.stripe.com/14kcP623k4aT0ogfYZ

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. ✨

Leave a Reply