Birbahar Sabahı

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
Birbahar Sabahı
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://s.cagrisarigoz.com/masal

Birbahar Sabahı

Bir sabah, 6 yaşındaki Pars, annesi ve babasıyla birlikte büyük, geniş bahçeli ve havuzlu yazlık eve geldi. Bu yazlıkta, Pars’ın çok sevdiği Mert Amca da yaşıyordu. Yaz günlerini burada geçirmek onun için çok eğlenceli olacaktı. Pars’ın babası, “Eve yerleştikten sonra Mert Amca ile tanışırsın,” dedi.

İlk Bölüm: Yeni Bir Dostluk

Eşyalarını yerleştirdikten sonra, Pars hemen Mert Amca’nın evine gitti ve onu görmek istediğini söyledi. Mert Amca, “Tabii, hoş geldin,” diyerek kapıyı açtı ve Pars içeri girdi. Mert Amca ile Pars arasında hemen bir arkadaşlık başlamıştı. Mert Amca, Pars’a bahçede neler yapabileceğini, neler ekebileceğini ve hatta kendine bir oyun alanı kurabileceğini anlattı. Pars’ın gözlerindeki heyecanı gören Mert Amca, “Peki, seninle bahçede nasıl bir oyun alanı yapmak istersin?” diye sordu. Pars ise düşündü ve “Bir çocuk parkı ve havuzun yanında bir çardak yapmak istiyorum,” dedi.

İkinci Bölüm: Fikirlerin Uygulanması

Mert Amca ve Pars, hemen işe koyuldular. İlk olarak bahçeye güzel bir çocuk parkı yapmaya başladılar. Tahtadan bir kaydırak, salıncak ve tırmanma duvarı yaptılar. Pars, her gün Mert Amca ile çalışarak, ondan birçok şey öğreniyordu. Bu arada Mert Amca, Pars’a dinlemenin ve sabırlı olmanın önemini de anlatıyordu.

Havuzun yanında ise güzel bir çardak yapmaya karar verdiler. Çardak, hem güneşten koruyacak hem de hafif esintiyle serinletecekti. Çardak için malzemeleri toplarken, Pars, Mert Amca’nın söylediklerini dinlemeye özen gösteriyordu. Mert Amca, “Bu çardakta, arkadaşlarını ağırlayabileceğin kadar büyük olsun,” dedi. Bu düşünce, Pars’ı çok mutlu etti.

Üçüncü Bölüm: Oyun Alanının Açılışı

Çocuk parkının ve çardakın yapımı tamamlandığında, Mert Amca ve Pars, çok mutlu ve gururluydular. Bahçede yeni arkadaşlarıyla oynamanın hayalini kuran Pars, Mert Amca’ya sarılıp teşekkür etti. Mert Amca da, “Ben de seninle çalışmaktan çok keyif aldım. Şimdi, arkadaşlarını çağırıp oyun alanının açılışını yapalım,” dedi.

Pars, annesine gidip arkadaşlarını davet etmek istediğini söyledi. Annesi, “Tabii, onları bekliyoruz,” dedi ve Pars, hemen telefonla arkadaşlarını arayarak onları eve davet etti. Kısa süre sonra, bahçede neşe dolu çocuk sesleri yankılandı. Pars ve arkadaşları, tüm gün bahçede oynadılar ve çok eğlendiler.

O gün, Pars ve arkadaşları, hem yeni oyun alanının tadını çıkardılar hem de Mert Amca’nın anlattığı değerli dersleri dinlemeyi öğrendiler. Bu sayede, yazının tadını çıkaran ve unutulmaz anılar biriktiren mutlu bir çocukluk yaşadılar.

Sonuç olarak, Pars ve arkadaşları, Mert Amca ile geçirdikleri bu yaz günlerinde hem eğlendiler hem de arkadaşlık, işbirliği ve dinlemenin önemini öğrendiler. Ve bu güzel dersler, onların hayatlarında daima yer aldı.

Leave a Reply