Asel’in Kayıp Macerası: Küçükçekmece’nin Küçük Kahramanı

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
Asel'in Kayıp Macerası: Küçükçekmece'nin Küçük Kahramanı
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://cagrisarigoz.com/masal

Asel’in Kayıp Macerası: Küçükçekmece’nin Küçük Kahramanı

Bir varmış bir yokmuş, İstanbul’un huzurlu semtlerinden Küçükçekmece’de sevimli bir kız çocuğu yaşarmış. Adı Asel’miş. Asel, gülümsemesiyle güneşin ışığını bile kıskandıran, saçları altın sarısı bir kız çocuğuymuş. Bir sabah uyandığında, bu günün çok özel bir gün olacağını hissetmiş.

Asel’in en yakın arkadaşı Eliz’miş. Eliz, Asel kadar cesur ve neşeli, ama bir o kadar da dikkatliymiş. İkisi de beyaz önlüklerini giymiş, okul öncesi eğitim için dışarı çıkmışlar. Sabahın serinliğinde, anneleri onları okula bırakmış.

Okulda o gün, Asel ve arkadaşı Eliz, yeni arkadaşlar edinmişler. Tufan, Büşra, Deniz ve Emre ile tanışmışlar. Hepsi birbirinden farklı oyunlar oynayarak zamanın nasıl geçtiğini anlamamışlar. Günün sonunda, Asel ve arkadaşlarının yüzlerinde mutluluk, kalplerinde dostluk filizlenmiş.

Gün sona erdikten sonra, Asel ve Eliz, annelerini beklemek için okulun bahçesinde oturmuşlar. Fakat Asel, meraklı gözleriyle bahçenin dışındaki parkı görmüş ve orada oynamak istemiş. Annesine sürpriz yapmak için Eliz’le beraber gizlice parka doğru yürümüşler. Gözleri kadar büyük hayaller kurarak, salıncakta sallanmış, kaydıraklardan kaymışlar.

Ne yazık ki, eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini unutmuşlar. Aniden etrafa baktıklarında annelerini görememişler. Küçük kalpleri korkuyla dolmuş. Asel, gözlerinde yaşlar belirirken, Eliz ona sarılmış ve güçlü olmaları gerektiğini söylemiş.

Eliz, Asel’e ailelerini bulmak için plan yapmışlar. Öncelikle nerede olduklarını hatırlamak ve tanıdık bir yere gitmek gerekiyormuş. Parkın çıkışında, okula giden yolu hatırlamışlar ve yavaş yavaş ilerlemişler. Yolda yürürken, Asel’in annesi onları uzaktan görmüş ve hemen yanlarına koşmuş. Asel, annesinin sıcak kollarında huzur bulmuş.

Asel ve Eliz, anneleriyle birlikte eve dönerken, Asel annesine tüm başlarından geçenleri anlatmış. Annesi onlara kızmadan önce, onları sarılıp öptükten sonra, “Ne yaparsanız yapın, birbirinizi bırakmayın ve hep birlikte kalın, çünkü aile her şeyden önemlidir,” demiş. Asel ve Eliz, annelerinin bu bilgelerce tavsiyesini hiç unutmamışlar.

Ertesi gün, Asel ve Eliz, okula giderken, dün yaşadıkları macerayı arkadaşlarına, Tufan, Büşra, Deniz ve Emre’ye anlatmışlar. Birlikte gülmüşler ve o günden sonra birbirlerine daha da sıkı bağlanmışlar. Çünkü artık hepsi biliyormuş ki, arkadaşlık ve aile, dünyadaki en değerli hazineler.

Ve Asel, o günden sonra hep şunu hatırlamış: “Kaybolduğunuzda bile ailenizin sevgisi sizi bulur ve sizi güvende tutar.” Herkes mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmiş. Asel ve Eliz, arkadaşlarıyla birlikte birçok macera yaşamış ama her macera sonunda hep eve, ailelerinin sıcak kollarına dönmüşler.

Ve böylece, Asel’in Küçükçekmece’deki macerası, ona ve arkadaşlarına arkadaşlığın, ailenin önemini ve sevginin gücünü öğretmiş. Hepsi de büyüdüklerinde bile bu güzel günleri ve aldıkları dersleri unutmamışlar. Çünkü onlar artık biliyorlarmış ki, aile ve arkadaşlık, hayatın en büyük hediyesiymiş. Ve onlar, bu hediyeleri her zaman kalplerinde taşıyacaklarmış.

Son.


Bu arada, gönlünüzden koptuğunca aşağıdaki ödeme sayfası üzerinden projeyi desteklerseniz çok sevinirim.

Her masalın belli bir maliyeti oluyor, bu maliyeti karşılayabilmek için masal başına 15 TL gibi bir rakam maliyeti karşılayabiliyor.

https://donate.stripe.com/14kcP623k4aT0ogfYZ

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. ✨

Leave a Reply