“Alp Teke’nin Çalışkanlık Hikayesi”

Illustration of five children on an open book with the text "Yapay Zekadan Masallar" and play controls below. Background is pastel gradient.
Yapay Zekadan Masallar
"Alp Teke'nin Çalışkanlık Hikayesi"
Loading
/

Bu masallar yapay zekaya yazdırılıp seslendirilmiştir.
Siz de ücretsiz olarak bir çocuğa özel masal yazdırın: https://cagrisarigoz.com/masal

“Alp Teke’nin Çalışkanlık Hikayesi”

Bir zamanlar, Zile’deki küçük bir köyde bir çocuk yaşardı. Adı Alp Teke’ydi. Alp Teke, kendisi henüz iki yaşında olmasına rağmen, gözleri çakmak çakmak parlar, enerji dolu bir çocuktu.

Berrin Anne ve Metehan Dayı onun her dediğini yerine getirir, onu çok severdi. Bir de Alp Teke’nin çok sevdiği Osman Nuri Dede vardı. Alp Teke, Osman Nuri Dede’yi çok sever, dedesiyle tarlada çalışmayı çok isterdi.

Bir gün, Alp Teke, Metehan Amca ile tarlada çalışırken, Metehan Amca’nın tarlayı çapalarken ne kadar yorulduğunu gördü. Alp Teke, Metehan Amca’nın tarlayı çapalarken ne kadar yorulduğunu görünce, “Ben de sana yardım etmek istiyorum Metehan Amca!” dedi.

Metehan Amca gülerek, “Sen daha çok küçüksün Alp Teke, tarlayı çapalamak senin için çok zor olur.” dedi. Ama Alp Teke başını sallayarak, “Ben güçlüyüm Metehan Amca, ben de sana yardım edebilirim.” dedi.

Ve o gün, Alp Teke ilk defa tarlayı çapalamayı denedi. Elbette, küçük kasları bu iş için henüz çok zayıftı ve tarla çapalamak onun için oldukça zordu. Ama o, pes etmedi. Her seferinde biraz daha fazla çapaladı ve biraz daha fazla güçlendi.

Bu çalışkanlığı gören Osman Nuri Dede, Alp Teke’nin yanına gelerek omzuna bir el koydu. “Sen çok çalışkan bir çocuksun Alp Teke.” dedi. “Ama unutma, küçük bedenlerin de dinlenmeye ihtiyacı vardır.” Ve ona bir elma vererek, “Dinlenirken yemek de yemen gerektiğini unutma.” dedi.

O günden sonra Alp Teke, her gün tarlada çalışmanın yanı sıra düzenli olarak yemek yemeyi de ihmal etmemeye başladı. Hem daha sağlıklı oldu hem de daha fazla enerjisi oldu.

Günler geçtikçe, Alp Teke tarla çapalamada daha da hünerli oldu. Artık, Metehan Amca’nın da yardımına koşabiliyordu. Bir gün, Metehan Amca ona minik bir çapalama aleti hediye etti. Alp Teke, hediyesini çok sevdi ve onunla gururla tarlayı çapalamaya devam etti.

Alp Teke’nin çalışkanlığı, tüm köyde bilinir oldu. Herkes onun tarlada ne kadar iyi çalıştığını ve ne kadar iyi yemek yediğini konuşurdu. Metehan Amca, Berrin Anne ve Osman Nuri Dede, Alp Teke’nin bu başarısından dolayı çok mutlu oldu.

Ve Alp Teke, her gün biraz daha fazla çalışarak ve düzenli yemek yiyerek daha da güçlü ve sağlıklı bir çocuk oldu. Hem çalışkanlık hem de sağlıklı yemek yeme alışkanlığı kazandı. Ve tüm köy, bu iki yaşındaki küçük çocuğun ne kadar büyük işler başardığını gördü.

Bu hikaye, Alp Teke’nin çalışkanlık hikayesidir. Onun hikayesi, tüm çocuklar için bir ilham kaynağıdır. Ve bu hikaye, her çocuğa, çalışmanın ve sağlıklı yemek yemenin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.


Bu arada, gönlünüzden koptuğunca aşağıdaki ödeme sayfası üzerinden projeyi desteklerseniz çok sevinirim.

Her masalın belli bir maliyeti oluyor, bu maliyeti karşılayabilmek için masal başına 15 TL gibi bir rakam maliyeti karşılayabiliyor.

https://donate.stripe.com/14kcP623k4aT0ogfYZ

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. ✨

Leave a Reply