#8 Hayal Koç – Expertera Şirket Ortağı, Future of Work (İşin Geleceği) Fikir Lideri

A man standing in front of a beach with the words caggi sargoz podcast.
Çağrı Sarıgöz Podcast
#8 Hayal Koç - Expertera Şirket Ortağı, Future of Work (İşin Geleceği) Fikir Lideri
Loading
/

Hayal Koç, Amerika’da doğup büyümüş ve başarılı bir kariyerden sonra 5 sene önce Türkiye’ye gelmiş. Öncelikle stratejik danışmanlık yapmış, sonra Expertera ile girişimciliğe geçiş yapmış. Expertera’yı ilk kez diğer şirket ortağı olan Alp Sezginsoy’la Girişimci Muhabbeti podcast’ine konuk olduklarında duymuştum. Expertera çeşitli uzmanlıklara ihtiyaç duyan şirketlerle uzmanları bir araya getiren, arzla talebi eşleştirip en hızlı ve verimli bir şekilde ön incelemeden geçirilmiş uzmanların şirketlere danışmanlık verebilmesini sağlayan bir platform. Eşleştirmeler ihtiyaca uygun, proje-bazlı ve esnek sürelerde oluyor (saatlik, haftalık, aylık, vb.). Uzaktan çalışma (remote work) özelinde, esnek çalışma kavramına ilgim olduğu için oldukça heyecanlandırmıştı bu bölüm beni. Hatta kendimi tutamayıp bir Expertera uzman hesabı açıp nasıl bir şeymiş diye bakınmıştım :).

Hayal’in Twitter hesabını o günden bu yana takip ediyordum. Birkaç hafta önce attığı bir tweet’i beğendikten sonra kendisi bana Twitter’dan mesaj attı, Podcast’ime konuk olmak istediğini söyledi. Ben de dünden razı bir şekilde memnuniyetle kabul ettim.

Bölümden konu başlıkları, bahsi geçen kişiler ve ilgili linklere blog yazımdan ulaşabilirsiniz: https://cagrisarigoz.com/2018/05/10/hayal-koc-expertera-kurucu-ortagi-future-of-work-isin-gelecegi-fikir-lideri-podcast-8/

Leave a Reply