#36 Çiğdem Demir – Product + Experience Designer, Picus Security

|

Cagri Sarigoz

Journey to Scale with Cagri Sarigoz
Journey to Scale with Cagri Sarigoz
#36 Çiğdem Demir - Product + Experience Designer, Picus Security
Loading
/

Çiğdem Demir, ODTÜ’de Endüstriyel Tasarım okuduktan sonra, aynı bölümün master programına başlamış. Master yaparken kısa bir süre endüstriyel tasarımcı olarak çalışmış. Sonrasında dijital dünyada tasarımcılığa başlamış ve 3 yıldır bu alanda çalışmaya devam ediyor.

Çiğdem’le Picus Security’de tanıştık ve 1 yıl birlikte çalıştık. Yine aynı bölümden mezun olan Selcen ve Çiğdem’le birlikte çalışmak benim tasarıma bakış açımı değiştirdi. İlk kez tasarıma metodolojik bir şekilde yaklaşan, direkt kendilerine söylenenleri yapmayıp, birçok soru soraracak yapılacak tasarımın tam olarak ne işe yarayacağını öğrenmek isteyen bir çalışma tarzları vardı.

Çiğdem’i özellikle Amerika’da katıldığı “Artists for Humanity” organizasyonundan ve sonrasında Ankara’da yaptığı Seamless Patterns projesini merak ederek konuk almak istedim.

Ürün ve deneyim tasarımına merağınız varsa, tasarımın alt gelir grubundaki çocuklara ne gibi kapılar açabileceğini dinlemek isterseniz bu bölüm tam size göre :)

Kitap çekilişi!

“Startup Nation (İsrail’in Ekonomik Mucizesinin Öyküsü)” kitabını, Şubat sonuna kadar Ekşi Sözlük ya da Apple Podcast üzerinden Podcastime yorum yapan 1 kişiye kitabı göndereceğim.

Yorumlarınızı bekliyorum :)

Podcast bölümünü dinleyin:

Bölümden Kişiler ve Linkler

Bölümden Konu Başlıkları

  • [01:35] Çiğdem Demir kimdir, nerelerde okumuş, şimdiye kadar neler yapmıştır?
  • [05:32] Çiğdem’in karikatüre olan ilgisi ne zaman, nasıl başladı?
  • [06:54] Endüstriyel tasarımdan dijital ürün ve ve deneyim tasarımına geçiş
  • [21:45] Amerika’da Artists for Humanity deneyimleri
  • [33:05] Çiğdem’i nereden takip edebilirsiniz? Çiğdem’in bizi dinleyenlere mesajı.

Leave a Reply