Ankara Trafiğini Hafifletecek Radyolar

|

Cagri Sarigoz

Her ne kadar bir İstanbul kadar olmasa da son birkaç yıldır Ankara trafiğinde de takılıp kalabiliyoruz. Özellikle şehir içinde belli başlı dinlediğim radyolar olur hep. Yaşarken arabayla trafiğine çıkma şansına nail olduğum şehirlerin her birinde kendime göre radyolar bulma çabasına girdim.

İstanbul (2006-2010)

Üniversite yıllarımı geçirdiğim İstanbul’da Radyo Eksen vazgeçilmezimdi, üniversite bitmeye yakın Radyo Time’ı keşfettim, çok güzel 90’lar 80’ler Türkçe pop çalıyordu. Türkçe çalıp da beğenerek dinlediğim tek radyoydu diyebilirim.

Osmaniye (2010)

Üniversitenin ardından 1 yıl kadar dönüş yaptığım memleketim Osmaniye’de pek seçeneğim yoktu, Metro FM ile idare ettim, çoğu zaman da cd’den dinledim. En son bu yaz gittiğimde slow yabancı parçalar çalan bir radyoya da denk geldim Osmaniye’de. Güç bela çekiyordu gerçi ama güzel gitti yine de.

Adana (2011)

Adana’daki durum Osmaniye’den biraz daha iyiydi, Metro FM ile birlikte Power FM’i de dinleyebiliyordum. Birinde reklam çıktığı zaman diğerine geçiyordum. Özellikle Power FM’in haftasonu akşamları çaldığı DJ müzikleri kafa boşaltmak için birebir geliyordu.

Ankara (2011 – )

Ankara’da ise kesin kez 2 tane vazgeçilmezim var. MAX FM ve Radyo ODTÜ. Ankara’da yaşamak için insana motivasyon katan şeyleri listeleyecek olsam bu iki radyo istasyonunu rahatlıkla listenin başlarına yazardım. Düşünün artık buradaki halimizi :)

Bu iki favori radyomda en sevdiğim programlar ise sabahları işe giderken mutlaka dinlediğim Özgür Aksuna (MAX FM) ile yılların efsanesi Modern Sabahlar (yıllarca Radyo ODTÜ’de yayınlandıktan sonra JoyTürk’e geçtiler). Bu iki programı da yine birinde reklam çıktığında diğerine geçme yöntemiyle takip ediyorum genelde ama önceliğim Özgür abi oluyor genelde.

Gagalayacaklar ve Uyandıracaklar
Gagalayacaklar ve Uyandıracaklar

Yolda trafikle cebelleşirken telefonla aramaya çekindiğim için bir türlü bağlanamasam da zaman zaman twitter ile muhabbetlerine dahil olmaya çalışıyorum.

Twitter’dan dahil olurken ben:

//platform.twitter.com/widgets.js
Akşamları eve dönerken ya da haftasonlarında ise daha değişken bir seyrim oluyor. Tekrardan açılmasının ilk haftalarında Capital Radio’ya baya takılmıştım ama bir yerden sonra hep aynı şarkıları çalmaya başladığı için bayıyor insanı. 25-45 yaş arasına hitap edeceğiz diye bu kadar zorlamaları nedendir anlayamadım. O yılların müzikleri daha ucuza geliyor, ya da bu yaş gurubu iyi para harcıyor o yüzden biz de reklamlarımızı yüksek fiyattan satarız düşüncesinde filanlar mı bilemiyorum. Sabah programları İstanbul merkezli ve kalitesiz geldiğinden dinlemiyorum zaten.

Zaman zaman radyolardan keşfettiğim hoşuma giden parçaları topladığım şöylece bir playlist’im de mevcut, dinleyiniz, dinletiniz efendim.

Radyolardan Takılanlar – İzlesene.com Playlist’i

Tavsiye olunur.

Leave a Reply