İş Zekası (Business Intelligence – BI) ve Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization – SEO) analisti olarak İzlesene’de neler yaptığımı , daha önceki işlerim ve eğitim hayatıma yönelik deneyimlerimi aktardığım bir röportaj serisini yazının sonundaki videolar üzerinden izleyebilirsiniz.

Belki görenleriniz olmuştur. Üniversiteli Anlatsın adında, üniversite öğrencileri ve mezunlarının okulları hakkında yorumlar yaptıkları tatlı, minik bir site vardı. Bu site şimdi daha büyük abilere, ablalara yönelik Anlatsın ile ikinci etap inşaat çalışmalarına başladı, örnek daireleri de bulunuyor :)

İşin şakası bir yana, beyaz yakalı çalışanların şirketlerini, iş ve eğitim hayatlarındaki deneyimlerini videolu ve yazılı röportajlar ile anlattığı güzel bir site. İlk röportajlarını da benim şu an çalıştığım Nokta‘da yaptılar. İnsan Kaynakları’ndaki arkadaşlarımız “böyle bir proje için röportaj vermek isteyenler elime mum diksin” dediklerinde ilk atlayan ben oldum sanırım. Video çekimi için projenin ortaklarından olan Eril Gün Ezerel  gelindiğinde de ilk röportajı çekilen ben oldum. Çok da güzel, iyi oldu.

anlatsin.com/cagri-sarigoz adresinden sorulara verdiğim cevaplara ulaşabilirsiniz.

Yıllar sonra gelen güncelleme: Röportaj videolarını YouTube’a da yükleyebilir miyim diye Eril’e sordum ve sağolsunlar bana bırakmadan hemen kendileri yüklediler, isterseniz YouTube playlist‘i de izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.